Kakvo će vrijeme dočekati papu Franju u subotu?
Papa Franjo i desetine hiljada vjernika u subotu će od Sarajeva načiniti centar svijeta, a posljednje pripreme za doček privode se kraju.
Zanimljivo je bilo pogledati i vremensku prognozu za prvi dan predstojećeg vikenda, a kako su iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda najavili još početkom sedmice, padavina neće biti.
Bit će, dakle, sunčano i vruće. Tokom poslijepodneva ponegdje u centralnim i jugozapadnim područjima Bosne, na sjeveru i istoku Hercegovine su mogući slabi i kratkotrajni lokalni pljuskovi.
Jutarnje temperature od 11 do 16, na jugu od 17 do 22, a dnevne od 27 do 33 °C, saopćeno je iz FHMZ-a.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.