Kaja Kallas stigla u BiH: Posjetila sjedište EUFOR-a, dočekao je komadant Florin-Marian Barbu

2
Radiosarajevo.ba

Visoka predstavnica Europske unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku i potpredsjednica Europske komisije, Kaja Kallas, doputovala je danas, 3. novembra, u Bosnu i Hercegovinu.

Prva stanica njene posjete bilo je sjedište EUFOR Althea u kampu Butmir, gdje su je dočekali komandant Misije EUFOR Althea, general-major Florin-Marian Barbu, te pripadnici snaga raspoređenih u BiH u okviru ove misije.

Nakon obilaska kampusa i susreta s vojnim osobljem, Kallas će se sastati s članovima Predsjedništva BiH, kao i s ministrom vanjskih poslova Elmedinom Konakovićem, najavljeno je iz Delegacije EU u BiH.

Jutros u Sarajevu 6°C, stiže nam novi snijeg: Pogledajte kakvo nas vrijeme očekuje za vikend

U okviru posjete, pripadnici EUFOR-a su se posebno pripremili za doček visoke predstavnice, a fotografije možete pogledati u našoj galeriji.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak