Kaja Kallas danas u posjeti Bosni i Hercegovini

1
FENA
Kaja Kallas danas u posjeti Bosni i Hercegovini

Visoka predstavnica Europske unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku i potpredsjednica Europske komisije Kaja Kallas posjetit će danas Bosnu i Hercegovinu. 

Posjeta dolazi nakon produženja mandata Misije EUFOR Althea u petak u Vijeću sigurnosti UN-a. 

Kallas će posjetiti sjedište EUFOR Althea u kampu Butmir, gdje će je dočekati komandant Misije EUFOR Althea general-major Florin-Marian Barbu.

Skandalozne izjave i novi napad u Beogradu na istinu o Srebrenici: Zločin bez kazne, laž bez srama

Najavljen je susret sa pripadnicima snaga raspoređenih u BiH u okviru te misije i obraćanje osoblju EUFOR-a.

Nakon toga, Kallas će se sastati sa Predsjedništvom Bosne i Hercegovine, kao i sa ministrom vanjskih poslova BiH Elmedinom Konakovićem, najavljeno je iz Delegacije EU u BiH.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak