Hitan apel iz Kneževa: 'Nemamo struje. Kontakt sa selima u prekidu'
U Kneževu je vanredno stanje. Putevi su blokirani, a nema nastave u školama, ni vrtiće ne rade.
Načelnik Kneževa Goran Borojević rekao je u Јutarnjem programu RTRS-a da je stanje i dalje jako loše.
"Imamo informacije da su teške mašine krenule iz pravca Karanovca i očekujemo da ćemo uspostaviti putnu komunikacijom sa Banja Lukom", naveo je Borojević.
Predložen pritvor Armanu Omeragiću (2004) za izazivanje teške nesreće kod RTV doma
Naglasio je da imaju problema sa strujom.
"Nemamo struje. Danas ćemo vidjeti gdje je kvar na dalekovodu. Sela su zavijana i blokirana su", rekao je Borojević.
Teško stanje zbog snijega: Još jedan grad u BiH proglasio stanje elementarne nepogode
Istakao je da su im potrebne teške mašine.
"Vjerujemo da imam ugroženih stanovinika u selima. Ne možemo uspostaviti komunikaciju sa njima. Apelujemo na pomoć", izjavio je.
Rekao je da je kritično stanje na području cijele opštine.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.