FOTO: Catherine Ashton sastala se s članovima Predsjedništva BiH
Catherine Ashton jutros je susretom s članovima Predsjedništva BiH u Sarajevu počela zvaničnu posjetu BiH.
Visoka predstavnica Evropske unije za vanjsku i sigurnosnu politiku je u zgradu Predsjedništva BiH došla u pratnji šefa Delegacije EU u BiH Petera Sorensena, ali nije bilo obraćanja predstavnicima medija pred početak susreta.
Ona je doputovala sinoć u Sarajevo, gdje će danas održati niz susreta s liderima institucija BiH i predstavnicima civilnog društva kako bi raspravljala o situaciji u zemlji pred diskusiju s državama članicama u predstojećim sedmicama.
Osim s članovima Predsjedništva BiH, Ashton će se u Sarajevu sastati s predsjedavajućim Vijeća ministara BiH Vjekoslavom Bevandom i entitetskim premijerima Željkom Cvijanović i Nerminom Nikšićem, ministrom vanjskih poslova BiH Zlatkom Lagumdžijom i predstavnicima civilnog društva.
Također je planiran obilazak Vijećnice i šetnja starim dijelom Sarajeva, javila je Fena.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.