Fojnica: Ko je ustrijelio medvjedicu? (FOTO)
Na lokalitetu znanom kao Osredak u Fojnici, u blizini puta prema Zec planini, pronađena je mlada medvjedica ubijena vatrenim oružjem i sumnja se da je to čin krivolovaca.
Fotografije koje nam je poslao čitatelj pokazuju da je imala razvijeno vime i vidjive tragove dojenja, tako da su mladunci (ili mladunčad) ostavljeni da uginu.
Fojnica: Krivolovci ubili medvjedicu (FOTO)
Kako smo saznali od Mensura Softića, predsjednika LD Divokoza Fojnica, jedan od lovaca njegovog društva je jutros pronašao medvjedicu dok je bio u obilasku, ali nam nije mogao reći više.
"Prave informacije nemam ni ja, obzirom da je od marta Kantonalna uprava za šumarstvo preuzela brigu oko uzgoja i zaštite divljači", dodao je.
Namir Pamić iz Kantonalne uprave za šumarstvo SBK kazao nam je kako je u pitanju krivolov.
"Krivolov jeste svakako, obzirom da je kod nas zabranjen lov već tri mjeseca. Medvjedica je pronađena ustrijeljena na putu ka planini", izjavio nam je Pamić.
Nažalost, ni on nije imao više informacija o počinjenom zlodjelu.
Nadamo se da će krivac ubrzo biti uhvaćen i kažnjen, obzirom da sve upućuje na to da je medvjedica imala i mladunčad, čija je budućnost sada neizvjesna.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.