Ensad Karić: Nova cesta na sjeveru za 30 mjeseci

Radiosarajevo.ba
Ensad Karić: Nova cesta na sjeveru za 30 mjeseci

Javno poduzeće Autoceste Federacije Bosne i Hercegovine 31. oktobra objavilo je međunarodni poziv za dostavljanje aplikacija u postupku pretkvalifikacije za izgradnju i nadzor nad izgradnjom dionice Zenica sjever - Zenica jug, poddionica Klopče - Donja Gračanica, koji će biti otvoren do kraja decembra. 

Direktor JP Autoceste FBiH Ensad Karić izjavio je da se realizacija novog investicionog ciklusa izgradnje autoceste na Koridoru Vc nastavlja, te podsjetio da su nedavno započeli izgradnju prve poddionice na dionici Zenica jug - Zenica sjever, a da već početkom naredne godine kreću s izgradnjom autoceste do Donje Gračanice. 

Ukupna dužina dionica Zenica sjever - Zenica iznosi deset kilometara, a na poddionici Klopče - Donja Gračanica planirana su četiri vijadukta, dva tunela i jedno odmorište. 

Riječ je o poddionici koja prolazi kroz vrlo nepovoljan morfološki teren, a sredstva za izgradnju te dionice osigurana su iz sredstava Fonda za međunarodni razvoj. 

Rok za završetak izgradnje autoceste na Koridoru Vc poddionica Klopče - Donja Gračanica je 30 mjeseci. 

U narednom periodu JP Autoceste FBiH će objaviti i međunarodni poziv za dostavljanje aplikacija u postupku predkvalifikacije za izgradnju i nadzor nad izgradnjom dionice Počitelj - Bijača, poddionica Počitelj - Međugorje, saopćeno je iz tog poduzeća.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak