Cijene nastavljaju rasti: Gorivo u BiH skoro 3 KM
Zbog eskalacije krize na Bliskom istoku cijene nafte su u ponedjeljak, 9. marta skočile više od 25 posto.
Na američkom je tržištu cijena barela nafte oko 3,30 sati iznosila 116,15 dolara (197,15 KM), oko 28 posto više nego u petak navečer. Cijena nafte na londonskom tržištu skočila je, pak, 25,5 posto, na 116,35 dolara (196,89 KM).
To se odrazilo i na tržište u Bosni i Hercegovini, gdje su od jutros zabilježena nova poskupljenja na benzinskim pumpama širom države.
Skijaške legende i mladi talenti na stazama Bjelašnice: Počeo Telemach Children Speed Camp
U Sarajevu i njegovoj okolici, tačnije u općinama Centar, Novo Sarajevo, Novi Grad, Ilidža i Vogošća u porastu su cijene dizela, benzina i plina, što je vidljivo i putem aplikacije Federalnog ministarstva trgovine FBiH Oil info.
Dizel D5 skuplji je do 0,40 KM, a cijene se kreću u rasponu od 2,42 do 2,95 KM.
Uznemirujuće vijesti s berze: I jutros skočile cijene nafte, prijeti pad svjetske ekonomije
Premium 95 je zabilježio rast do 0,24 KM, a može se pronaći po cijenama od 2,31 do 2,61 KM.
Porasla je i cijena benzina (Super 98) – do 0,06 KM, a kreće se od 2,46 do 2,76 KM.
Rast do 0,10 KM bilježi i plin (LPG BAS EN 589), a cijene su od 1,18 do 1,45 KM.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.