Atif Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!
Atif Dudaković bit će kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH na Općim izborima u oktobru ove godine, saznaje bh. novinska agencija Patria (NAP) iz dobro obaviještenih izvora.
Naime, grupa stranaka iz Unsko-sanskog kantona (USK) spremna je kandidirati generala Dudakovića kao zaslužnog borca i dokazanog patriotu za najvišu poziciju u državi, očekujući da će se oko toga okupiti sve probosanske stranke.
Prema nezvaničnim informacijama, ovu inicijativu spreman je podržati i predsjednik Saveza za bolju budućnost (SBB) Fahrudin Radončić.
Kako saznajemo, general Dudaković, bivši komandant 5. korpusa ARBiH, bio je prva opcija za novog premijera USK-a nakon odlaska Hamdije Lipovače, ali se od toga odustalo, zbog stava da Dudaković zaslužuje najvišu poziciju. General Dudaković nije bio u ovom trenutku dostupan za komentar.
Dodatni argument strankama iz USK-a je i to što član Predsjedništva BiH do sada nikad nije bio iz tog dijela BiH koji je posebno zaslužan za odbranu državnosti i granica BiH, javlja NAP.ba.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.