Apel građanima Mostara: "Savjetuje se javljanje ljekaru zbog dima sa deponije Uborak"

3
FENA
Apel građanima Mostara: "Savjetuje se javljanje ljekaru zbog dima sa deponije Uborak"

Zbog zagađenja zraka i širenja dima uzrokovanog požarom na deponiji Uborak, svi građani koji osjećaju probleme s disanjem, kašalj ili gušenje da se mogu javiti na pregled u Dom zdravlja Mostar i Dom zdravlja Stari Grad, saopćeno je iz Grada Mostara. 

Kako je saopćeno, poseban apel upućuje se hroničnim bolesnicima, djeci i starijim osobama da izbjegavaju boravak na otvorenom i zatvore prozore dok se zrak ne raščisti.

"Zdravstvene usluge i konzultacije dostupne su u Domu zdravlja Mostar, a medicinsko osoblje možete kontaktirati na broj telefona: 036 335 526", poručili su. 

Pazite šta nosite preko granice: Zbog kafe možete platiti kaznu od 12.000 eura

Također, svi građani koji osjećaju probleme s disanjem, kašalj ili gušenje se mogu javiti na pregled na pregled u Domu zdravlja Stari Grad u hitnu službu, kontakt telefon 124.

Podsjetimo, na mostarskoj deponiji Uborak u ponedjeljak ujutro, 22. juna, oko 9 sati, izbio je požar koji se ubrzo proširio te zahvatio skladište, objekte i radne strojeve za reciklažu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak