Svjetski kup u skijanju: Vlhova slavila u paralelnom slalomu

Slovakinja Petra Vlhova iskoristila je izostanak Amerikanke Mikaele Shiffrin, koja je odlučila uzeti slobodan dan, i slavila u paralelnom slalomu Svjetskog kupa voženom u švajcarskom skijalištu St. Moritz.

Vlhova je u finalu bila brža od Šveđanke Ane Swenn Larsson za samo 0,02 sekunde. Za Slovakinju je to bila deseta jubilarna pobjeda u Svjetskom kupu.

U trci za treće mjesto Austrijanka Franziska Gritsch pobijedila je Slovenku Metu Hrovat.

Shiffrin je prošle godine pobijedila u paralelnom slalomu u St. Moritzu, ali je u subotu nakon što je osvojila treće mjesto u superveleslalomu rekla da će se odmoriti kako bi se spremila za nadolazeće trke u Francuskoj.

Veleslalom se održava u utorak u Courchevelu, a potom skijašice sele u Val d'Isere, gdje će sljedećeg vikenda skijati spust i alpsku kombinaciju.

Shiffrin je i dalje ubjedljivo prva u poretku Svjetskog kupa sa 532 boda, ispred Njemice Victorije Rebensburg koja ima 261.