Chris Bennett: Povedite djecu, upoznajte ih s klizanjem i doživite novi ledeni spektakl

Radiosarajevo.ba
Chris Bennett: Povedite djecu, upoznajte ih s klizanjem i doživite novi ledeni spektakl

Nakon punih trideset godina, u goste nam stiže olimpijski britanski par u umjetničkom klizanju - Jayne Torvill i Christopher Dean, koji su na sarajevskoj Olimpijadi 1984. godine, otplesavši Ravelov Bolero, ne samo osvojili zlatnu medalju, nego su dobili od svih devet sudaca tada maksimalnu ocjenu 6.

Bajka na sarajevskom ledu

Bit će ovo veliki klizački spektakl, a u razgovoru s jednim od organizatora Chrisom Bennettom, saznali smo više detalja o samoj manifestaciji.

''Mislim da će to biti fantastičan spektakl. Pripreme privodimo kraju, generalna proba je uspjela i mislim da će to biti jako jako lijepo. Sarajevo je poznato po klizanju, između ostalog i zbog toga što je ovdje ostvaren nevjerovatan uspjeh, savršene ocjene za nastup Jayne Torvill i Christopher Dean i njihov čuveni Bolero'', govori Chris Bennett na početku razgovora za Radiosarajevo.ba.

Priznaje da nije bilo lako dovesti slavne Britance u glavni grad Bosne i Hercegovine. 

Talentovani sarajevski brzoklizači

''Nije bilo lako dovesti ovaj slavni klizački par u Sarajevo. Ali, oni žele promovirati zimske sportove i klizanje. Zato je važno da što veći broj ljudi dođe na spektakl, puna Zetra dala bi nam nadu da klizanje ovdje ima lijepu budućnost. Stoga je posebno važno da na tribinama vidimo što više djece'', dodaje naš sagovornik i zaključuje:

''Moramo izgraditi klizalište ovdje. Ne mora to biti velika dvorana kao Zetra, bitno je samo da led bude dostupan većim dijelom godine. Već imamo nekoliko izuzetno talentovanih brzoklizača, ali njihov broj bi rastao ako bi uvjeti bili bolji. Ko zna, možda ćemo velike klizačke zvijezde uskoro dobiti upravo iz grada Sarajeva."

 Pratite sportsku rubriku portala Radiosarajevo.ba na Facebooku

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak