Nerman Fatić u bosanskohercegovačkom finalu savladao Damira Džumhura i osvojio Challenger u Rumuniji

0

Nerman Fatić je u bosanskohercegovačkom finalu Challenger turnira u Rumuniji savladao Damira Džumhura, te tako osvojio titulu.

Fatić je iznenađujuće slavio sa 2:0, a Džumhur je u drugom setu ispustio veliku prednost od 4:0.

Prvi set se igrao gem za gemom, a break loptu Fatić koristi pri rezultatu 3:3, a onda je uslijedio još jedan break i Fatić dobija set sa 6:3.

Dodik se sada zbog rezolucije obrušio na njemačku vladu: To je zlo koje ne miruje

Bravo, bravo: Teniseri BiH u Širokom Brijegu slavili protiv Meksika rezultatom 3:0

U drugom setu Džumhur je imao prednost od 0:4 u gemovima, da bi Fatić u nastavku seta odlično zaigrao te nije dopustio do kraja da izgubi niti jedan gem pa je slavio sa 6:4 i tako je osvojio Challenger.

Fatić je ovom pobjedom zaradio 80 ATP bodova, što mu je donijelo veliki napredak na tabeli pa bi trebao ući u TOP 200 tenisera. Sa druge strane Džumhur je osvojio 50 bodova i on bi trebao ostvariti napredak od oko 25 mjesta.

Pobjedom je Fatić zaradio nešto više od 6.000 eura, dok je Džumhur kao finalista zaradio oko 3.000 eura, piše SC Sport.