Džumhur saznao protivnika na startu Australian Opena: Čeka ga duel s kvalifikantom

0
Radiosarajevo.ba
Džumhur saznao protivnika na startu Australian Opena: Čeka ga duel s kvalifikantom

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (ATP - 66.) u prvom kolu Australian Opena igrat će protiv kvalifikanta Liama Draxla iz Kanade, odlučeno je žrijebom u Melbourneu.

Draxl, inače 145. reket svijeta, u finalu kvalifikacija je s 1:2 u setovima (6:3, 6:7/2:7, 2:6) bio bolji od Amerikanca Mackenzieja McDonalda.

U slučaju da prebrodi prvu prepreku Džumhur bi u drugom kolu igrao s pobjednikom meča Francisco Cerundolo (ATP - 20) - Zhizhen Zhang (ATP - 362.).

Udruženja žrtava traže smjenu Milanka Kajganića: Teški propusti glavnog tužitelja

Prvi nosilac Španac Carlos Alcaraz za protivnika je dobio domaćeg predstavnika Adama Waltona, Italijan Jannik Sinner sastat će se s Francuzom Hugom Gastonom, a treći reket svijeta Nijemac Alexander Zverev igrat će protiv Kanađanina Gabriela Dialla.

Srbijanac Novak Đoković u prvom kolu čeka Španca Pedra Martineza.

Nerman Fatić eliminisan iz kvalifikacija za Australian Open

Glavni žrijeb igra se od 18. januara.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak