Đoković pobjedom počeo odbranu titule - servis gem osvojio za 58 sekundi!

0

Novak Đoković savladao je Jérémy Chardyja sa 6:3, 6:1, 6:2 u prvom kolu Australian opena i tako uspješno započeo odbranu titule na prvom Grand slamu sezone.

Đoković je stigao do 14. pobjede protiv francuskog tenisera, a da sve bude i ubedljivije, Chardy još uvek u karijeri nije osvojio ni set protiv Novaka.

Branilac titule  je u prvom gemu na meču napravio brake, a onda mirno priveo set kraju.

U zadnjem gemu je još jednom napravio brake i tako najavio ono što su svi očekivali u drugom setu, izvještava Nova.rs.

U tom momentu se i prvi put nasmijao, kao da mu je laknulo što je dobro započeo takmičenje.

Naredni set je Novak završio za samo 22 minuta igre, a jedan servis gem je osvojio za 58 sekundi!

Dva puta je oduzeo servis rivalu, a Chardy je uspio da dođe samo do jednog gema u ovom setu (6:1).

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Francesa Tiafoea.