Davis Cup: Bosna i Hercegovina povela sa 2:0

Radiosarajevo.ba
Davis Cup: Bosna i Hercegovina povela sa 2:0

Teniska Davis Cup reprezentacija Bosne i Hecegovine u Helsinkiju je  povela protiv Finske sa 2:0 prvog dana meča 2. kola Druge grupe euro-afričke zone.

U drugom singl meču današnjeg programa  Mirza Bašić je napravio podvig savladavši nakon velike borbe najboljeg finskog igrača i 45. tenisera na ATP listi - Jarkka Nieminena sa 3:2  (6:3, 6:7(3), 6:3, 3:6, 8:6), u meču koji je trajao tri sata i 10 minuta.

Prvi bod za bh. tim osvojio je Damir Džumhur,  koji je očekivano  pobijedio Juhu Paukkua (1451. igrača na ATP listi) sa  6:3, 7:6 (4), 6:4, javljaFena.

Meč dublova igrat će se u subotu, a bh. paru Mirza Bašić - Tomislav Brkić će se suprotstaviti Jarkko  Nimeminen i Henri Kontinen.

U nedjelju, posljednjeg dana na programu su preostala dva meča singla u kojim će  Džumhur igrati protiv Nieminena, a Bašić protiv Paukkua.

Pobjednik meča Finska - BiH za ulazak u Prvu grupu euro-afričke zone igrat će kao domaćin protiv pobjednika susreta između domaćina Južnoafričke Republike i Litvanije.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak