Zrinjski pokvario Željezničaru 103. rođendan: Plavi oštećeni za penal?

3

Jedan od derbija 7. kola Premijer lige BiH na Grbavici su odigrali Željezničar i Zrinjski, a na kraju su se radovali gosti iz Mostara, koji su slavili s 0:2 i tako Plavima pokvarili 103. rođendan.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja. Vidjeli smo po jednu priliku na obje strane.

U nastavku su gosti zaigrali mnogo bolje i propustili dvije odlične šanse preko Marija Ćuže i Nardina Mulahusejnovića u 58, odnosno 62. minuti.

Ubrzajmo trendove sporom modom: Zašto je upcycling fashion važna tema za budućnost?

Do zasluženog vodstva došli su u 65. minuti, kada je Mulahusejnović u maniru rasnog strijelca pogodio za 0:1.

Imao je Željezničar u 83. minuti priliku doći do poravnanja, ali je prečka spasila Zrinjski poslije pokušaja Samira Radovca.

Premijer liga BiH | Prekid na Grbavici, cijeli stadion je u dimu. Evo koji je razlog

Nakon toga je Martin Mirčevski ostao ležati na terenu poslije duela s Mariom Tičinovićem.

Činilo se kako je to bio prekršaj, ali je poslije gledanja VAR-a glavni sudija Aleksandar Njegomirović odlučio da penala nema.

Zrinjski poveo na Grbavici protiv Željezničara: Pogodio bivši igrač Sarajeva

Na kraju je Zrinjski postigao i drugi gol preko Marijana Ćavara u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Željezničar je tako upisao drugi poraz u sezoni, poslije kojeg je pao na četvrtu poziciju (13 bodova).

Zrinjski se pak s četvrtom pobjedom iz pet utakmica probio na treće mjesto.