Zrinjski deklasiran u Bratislavi

Ekipa Zrinjskog poražena je u Bratislavi u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka od Slovana sa visokih 4:0.

Domaćin je već nakon 13 minuta anulirao prednost bh. pravaka iz prve utakmice. Halenar je nakon jednog ubačaja glavom matirao Melhera za veliko slavlje oko 12 hiljada gledalaca.

Ekipa Dušana Uhrina je samo pet minuta kasnije udvostručila vodstvo. Gaucho, također glavom pogodio za 2:0.

Zrinjskom je očajnički trebao pogodak, ali su neprecizni bili Selimović, Zadro i Ivanković.

Igrala se 60. minuta kada je Halenar postiže svoj drugi pogodak i ruši sve nade igračima i navijačima mostarskog kluba.

U ovom susretu mnogo bolja ekipa Slovana do kraja utakmice je postigla i četvrti pogodak, ponizivši tako izabranike Dragana Jovića koji su se nadali da nakon pozitivnog rezultata Pod Bijelim brijegom mogu proći slovačku ekipu. Strijelac posljednjeg pogotka na utakmici bio je Sylvestr u 90. minuti.

Treba dodati i to da je Zrinjski imao podršku od nekoliko stotina navijača, popularnih Ultrasa.

Ekipa Slovana će tako krajem mjeseca ugostiti najtrofejniji grčki klub - Olympiakos.

Od ostalih utakmica igranih u utorak treba izdvojiti visoku pobjedu beogradskog Partizana koji je sa čak 8:0 ispratio Rhyl. Crno-beli su tako sa ukupnih 12:0 izbacili Velšane, a za sljedećeg protivnika imaće APOEL sa Kipra koji je ukupnim rezultatom 5:0 izbacio EB/Streymur, prvaka Farskih otoka.

Zagrebački Dinamo sa 3:0 je ispratio armenski Pyunik. Modri u trećem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka igrati protiv boljeg iz susreta Salzburg-Bohemian. Prvi susret ove dvije ekipe završen je bez pobjednika 1:1.

Slovan Bratislava - Zrinjski 4:0 (prvi meč 0:1)
FK Baku - Ekranas 4:2 (2:2)
BATE Borisov - Makedonija 2:0 (2:0)
Sant Julia - Levski Sofia 0:5 (0:4)
APOEL Nicosia - EB/Streymur 3:0 (2:0)
FC Sheriff - Inter Turku 1:0 (1:0)
Dinamo Zagreb - Pyunik 3:0 (0:0)
Partizan - Rhyl 8:0 (4:0)