Zmajevi ponovo lete! BiH na krilima Prevljaka protutnjala Kazahstanom

2
A. L.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je danas prvu pobjedu u zvaničnim susretima poslije dvije godine. Naš nacionalni tim je rutinski pobijedio Kazahstan u gostima sa 2:0 golovima Smaila Prevljaka.

Prvo poluvrijeme

Reprezentacija Kazahstana krenula je nešto agresivnije u ovaj meč. Ipak, naši momci brzo su se oslobodili tok pritiska i već od otprilike 10. minute počela igrati dosta bolje i pritiskati rivala.

Ibrahimović o odluci da završi karijeru: "Bilo je teško zbog mog ega..."

Prvu pravu priliku pretvorili smo u gol. Igrao se 25. minut kada je Miroslav Stevanović ubacio s desne strane, a Smail Prevljak vrlo lijepo glavom pogodio za našu prednost.

Do kraja prvog poluvremena Edin Džeko je imao nekoliko situacija pred golom domaćina, ali nije bio precizan. Imali smo i jedan slobodnjak Eldara Ćivića, ali to je bilo izblokirano.