Željo se pobjedom vratio na šampionski put

Radiosarajevo.ba
Željo se pobjedom vratio na šampionski put


Željezničar je pobjedom nad Čelikom u Zenici napravio sjajan posao i najavio izlazak iz male rezultatske krize. Konačan rezultat bio je 1:2. 

Domaći su bolje otvorili utakmicu i već iz prve ozbiljnije prilike došli u vodstvo. Igrao se tek 7. minut utakmice kada je nakon kornera, lijep gol šutem glavom postigao Mehmedalija Čović. 

Preuzeo je potom Željezničar inicijativu, ali nekih velikih prilika nije bilo. Agilni su bili Selimović i Jamak, konstantno prijeteći golmanu Nurkoviću.

Plavi su do izjednačenja stigli u 35. minuti. Adilović je postigao gol nakon jedne gužve u petercu domaćih.

Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1. 

Nastavak bolje otvaraju gosti, imaju više od igre, ali prvu veliku priliku promašio je Horić u 55. minuti. Sjajno je intervenisao golman Antolović

Uslijedio je potom period nervozne igre. Domaći igrači nisu štedjeli ni sebe ni protivnika. Veliki broj prekršaja i žutih kartona, jedna su od osnovnih karakteristika današnje utakmice, koja je ipak, kvalitetom bila iznad premijerligaškog prosjeka. 

Čudan i neopravdan pritisak domaćih na sudije i gostujuće fudbalere nije donio rezultat

Igralo se uglavnom na sredini terena s tek nekoliko poluprilika. 

Ključni trenutak bio je ulazak mladog Danijala Brkovića u igri, samo nekoliko minuta bilo mu je dovoljno da zabije za pobjedu, igrao se 85. minut utakmice.

Ispostavilo se da Čelik nema snage za novi gol, pa se susret okončan uz pobjedu gostiju.

Ostalo je 1:2, velika pobjeda Željezničara koji se tako na sjajan način vratio na šampionski put. 

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak