Željini Manijaci uoči derbija: Poštujte instrukcije sa 'štange'!
Fudbaleri Željezničara imat će veliku podršku navijača u predstojećem gradskom derbiju protiv Sarajeva na Koševu. Više hiljada navijača popunit će dobar dio koševskog gledališta, a s Grbavice je danas pristiglo saopćenje navijača u kojem se naglašava da je protekli period za Manijake bio iznimno težak.
U saopćenju se navode i detalji organiziranog odlaska na Koševo uz napomenu da okupljanje počinje u 14 sati kod Vrbanja mosta.
''Okupljanje svih navijača FK Željezničar je u 14 sati kraj mosta Suada Dilberović, a očekivani polazak je u 15 sati. FK Željezničar zaslužuje našu podršku. Igrači su dokazali ove sezone da je grb na dresu koji nose svetinja i ginuli su svaku utakmicu, a što će i sigurno uraditi i na derbiju. Oni su za nas već šampioni, a mi ćemo onako, istinski, iz srca, iz duše dati svu podršku svih 90 minuta ove utakmice.
Manijaci iz svih gradova BiH, i oni iz okolnih zemalja, vi 'derbi navijači' ste dužni da svih 90 minuta ispoštujete instrukcije sa 'štange' i da zajedno u jednom glasu damo vjetar u leđa našim igračima.
Ne smijemo zaboraviti da su ovu sezonu navijači FK Željezničara prošli kroz najcrnju godinu od svog postojanja, i zato nek' proradi u nama inat, za naše drugove, jer bi oni prvi mahali našom zastavom, prvi pjevali naše pjesme'', piše u saopćenju.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.