Željezničar se pohvalio velikim interesom: Poznato koliko je prodato desetogodišnjih ulaznica za jug
Na stadionu "Grbavica" u toku je jedan od najvećih infrastrukturnih projekata u historiji Fudbalskog kluba Željezničar.
Riječ je o izgradnji nove južne tiribine koju "Plavi" grade skupa sa Općinom Novo Sarajevo i Ministarstvom kulture i sporta Kantona Sarajevo.
Nova južna tribina imat će kapacitet od 5.005 mjesta i značajno će doprinijeti, ne samo povećanju kapaciteta "Doline ćupova" već i samim uslovima na stadionu koji iz godine u godinu poprima sve bolji izgled, dostojan renomea FK Željezničar, ali i potreba reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Savez kolumnista | Tomislav Marković: Ratni zločinci - najzaslužniji građani Srbije
Kao i u prethodnim infrastrukturnim projektima koje je proveo FK Željezničar, i u ovaj su uključeni navijači, a kako je riječ o tribini s koje "Plavi" imaju najvatreniju podršku na domaćim utakmicama, ovaj projekat nosi poseban emotivni značaj za navijače.
Navijačima Željezničara omogućena je kupovina desetogodišnjih ulaznica za buduću južnu tribinu i to u dvije kategorije, a od tih prihoda finansirat će se kompletiranje samog projekta izgradnje južne tribine.
Hadžiosmanović za Radiosarajevo.ba o izgradnji juga: "Navijači imaju povjerenja, Željo je hit"
Ulaznice su puštene u prodaju prije sedam dana, odnosno 8. oktobra, a FK Željezničar je danas objavio kako je, zaključno sa današnjim danom (srijeda, 15. oktobar) prodato 100 od 1000 planiranih desetogodišnjih ulaznica.
Iz FK Željezničar su istakli kako čvrsto vjeruju da će i ova akcija biti uspješno provedena, te da će navijači, ne samo dobiti novu tribinu, već i da će ostati upisani u historiju ovog kluba kao direktni učesnici u transformaciji "Doline ćupova" u moderan, europski stadion.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.