Zato ga smatraju za najboljeg ikada: Messi se oporavio od povrede i za četiri minute dao dva gola

0

Fenomenalni Lionel Messi se u noći sa subote na nedjelju vratio na teren nakon povrede i postigao dva gola u razmaku od četiri minute u pobjedi Inter Miamija.

Miami je savladao Philadelphia Union sa rezultatom 3 - 1 i učvrstio lidersku poziciju u MLS ligi stvorivši 10 bodova prednosti nad drugoplasiranim Cincinnatijem.

Messi je od povrede oporavljao još od jula, a sinoć se vratio na teren i pokazao još jednom zašto ga mnogi smatraju za najboljeg svih vremena.

Gosti iz Philadelphije su došli do prednosti ranim pogotkom Mikaela Uhrea već u 2. minuti.

FK Sarajevo uputilo poziv Nogometnom savezu BiH: 'Bez odlaganja trebate izaći u javnost'

Zatim su na sceni nastupile bivše zvijezde Barcelone, Prvo je  u 26. minuti Suarez proigrao Messija koji je poravnao rezultat nakon prelijepog prodora.

Na drugi pogodak Messija čekalo se samo četiri minute.

I gol za preokret Messi je postigao nakon asistencije nekadašnjeg saigrača iz Barcelone, ovaj put je to bio Jordi Alba.

U finišu susreta se Messi revanširao asistencijom Luisu Suarezu za konačnih 3 - 1.