Velež pregazio Olimpik

U subotu su odigrani prvi susreti drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nogometaši Veleža su nakon deklasiranja Travnika u prvom kolu od 5:0, novog Premijerligaša, ekipu Olimpika ispratili sa četiri gola u mreži. Rođeni su u vodstvo došli već u drugom minutu susreta golom Dženana Zaimovića.

Na 2:0 povisio je Čolić u 34. minuti. Dvadeset minuta prije kraja utakmice Darko Spalević opravdava epitet pojačanja u Olimpiku i smanjuje na 2:1. Ipak do kraja utakmice domaći uspjevaju postići još dva gola. Prvo je Čoćić u 80. postigao svoj drugi pogodak, a Džafić tri minute prije kraja postavio konačnih 4:1.

Presudni trenutak utakmice desio se u 69. minuti kada su gosti iz Sarajeva zaradili isključenje. Crveni karton dobio je Suljević.

Veliko iznenađenje priredili su igrači Laktaša koji su nakon poraza na svom stadionu od Borca u prvom kolu, odnijeli sva tri boda sa gostovanja u Tuzli. Laktaši su već u prvih 45. minuta imali prednost od 0:3. Sva tri pogotka djelo su Vladimira Karalića u 27, 34. i 43 minuti.

Već trećoj minuti drugog dijela izabranici Adnana Osmanhodžića smanjuju rezultat. Gol za Slobodu postigao je Mujić. Nadu da domaći u ovom susretu mogu učiniti nešto više srušio je Mikić četvrtim golom za Laktaše. Sve što su igrači Slobode do kraja susreta uspjeli učiniti jeste pogodak Čehajića u 79. minuti.

Prvak Bosne i Hercegovine odnio je bod sa gostovanja u Travniku. Po završetku 90. minuta na stadionu Pirota rezultat je glasio 3:3. Dudić je u 15. minuti doveo domaće u vodstvo od 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku utakmice čak pet pogodaka. Ivanković je u 52. poravnao na 1:1, a onda Žuržinov u 67. i Selimović u 63. u potpunosti preokrenuli rezultat u korist Zrinjskog. Travničani su se uspjeli pribrati i do kraja utakmice stići prednost Plemića. Prvo je u 77. minuti Sarajčić smanjio na 2:3, a konačan rezultat postavio Dolić osam minuta prije kraja utakmice.

Čelik je nakon poraza od Željezničara na svom terenu, odnijeli bod sa gostovanja u Prijedoru kod novog Premijerligaša Rudara. Zeničani su u 25. minuti poveli preko Isakovića, a da Crveno-crni kući ne odnesu sva tri boda pobrinuo se Kušić u 52. minuti.

Treba dodati i to da je susret u Banja Luci između Borca i Leotara završen bez pogodaka.