UEFA Konferencijska liga | Težak poraz Veleža u Andori i rani oproštaj od Europe

4
M. B.

Velež nije uspio u četvrtak navečer, 18. jula, da se iz Andore vrati s pobjedom i Mostarci su se već na startu kvalifikacija za Konferencijsku ligu oprostili od Europe.

Rođeni su doživjeli težak poraz pod Intera Escaldosa (1:5), nakon što su u prvom meču odigrali 1:1.

Tako je propala prilika da naš tim u drugom pretkolu igra protiv AEK-a u drugom pretkolu velikog europskog takmičenja.

Nesreća na putu prema Bjelašnici: Automobil završio na krovu, jedna osoba povrijeđena

U prvom poluvremenu smo vidjeli dva gola, ali je naš tim imao priliku prvi da dođe do vodstva. U 38. minuti, Šikalo je srušen u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku. Haskić je pucao penal i pogodio stativu.

Nedugo zatim, u 43. minuti, Inter je poveo. Lopez je umakao odbrani Veleža i matirao Hadžikića za 1:0!

Uživo iz Andore sa revanš utakmice Konferencijske UEFA lige: Inter Escaldes - FK Velež 5:1

Isti igrač je u drugom minutu sudijskog produžetka u prvom poluvremenu postigao gol na asistenciju De La Torrea.

Ostalo je 2:0 za Inter.

Lijepo je počelo drugo poluvrijeme za Rođene. Nadu da Rođeni mogu doći do produžetka i prolaza donio je Oreč u 53. minuti. Rezervista pogodio na asistenciju još jednog rezerviste Jevtovića.

Nije drugo trajala radost našeg tima. Berlanga je sa 15 metara postigao lijep pogodak u 57. minuti postigao gol za 3:1 za Inter.

Za 4:1 ponovo je bio strijelac Berlanga, a konačnih 5:1 u sudijskom vremenu postavio je Andreu.

U slučaju da ste propustili neke detalje utakmice, možete sve detalje pogledati OVDJE.