Suci previdom izbacili Irsku? (VIDEO)

Nogometna reprezentacija Francuske plasirala se na Svjetsko prvenstvo koje će se od 11. juna do 11. jula sljedeće gdoine održati u Južnoafričkoj Republici nakon što je u uzvratnom susretu dodatnih kvalifikacija na Stade de France protiv Irske odigrala 1-1 nakon produžetaka. Nakon 90 minuta bilo je 1-0 za Irsku, a istim rezultatom završio je prvi dvoboj na Croke Parku prije četiri dana u korist Francuske.

Irska je povela u 32. minuti golom Robbiea Keanea nakon sjajne akcije Damiena Duffa i Kevina Kilbanea.

Taj je rezultat stajao do 103. minute, a tada je pogodak za prolazak Francuske postigao William Gallas i to nakon teškog previda švedskih sudaca. Naime, Gallasu je u petercu loptu rukom dodao Thierry Henry.