Shevchenko okončao karijeru

Radiosarajevo.ba
Shevchenko okončao karijeru

Najbolji ukrajinski fudbaler svih vremena Andriy Shevchenko okončao je igračku karijeru i u narednom će periodu biti politički angažovan. Nekada najbolji napadač Evrope posljednji angažman imao je u matičnom Dynamu iz Kieva u kojem je počeo svoj fudbalski put.

Nastupao je još i za Milan i Chelsea, a u italijanskom klubu postigao je nevjerovatnih 127 golova po čemu je jedan od najboljih u historiji Milana.

Na posljednjem Evropskom prvenstvu postigao je dva gola za reprezentaciju Ukrajine objavivši kraj karijere u nacionalnom dresu.

Očekivalo se da će pronaći angažman u Sjedinjenim Američkim Državama ali se Schevchenko ipak odlučio za kraj karijere.

 


Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak