Sarajevo slavilo protiv Travnika

U ponedjeljak je na stadionu Asim Ferhatović Hase odigrana posljednja utakmica petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nogometaši Sarajeva ubilježili su prvu ovosezonsku pobjedu, savladavši kao domaćin ekipu Travnika sa 2:1.

Bordo tim se nije pokazao u najboljem svjetlu. Kao i u skoro svim utakmicama do sada izabranici Mehmeda Janjoša morali su stizati prednost gostiju.

Gosti su poveli autogolom Torlaka nakon petnaest minuta igre.

Tim sa Koševa ipak je do kraja poluvremena uspio postići pogodak. Muminović je bio strijelac.

Najsvjetliji trenutak utakmice dogodio se u 78. minuti kada Maksumić sjajnim udarcem sa oko 25 metara dovodi Sarajevo u vodstvo od 2:1, a što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat.

Pobjedom nad Travnikom Sarajevo je pobjeglo sa posljednje pozicije na tabeli, ali i dalje imaju utakmicu manje koju trebaju odigrati sa Olimpikom.