Sarajevo bolje od Čelika, Borac nezaustavljiv

U okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je na svom terenu sa 4:0 deklasirao Zvijezdu i tako potvrdio epitet najefikasnije ekipe prvenstva.

Mostarce je do nove pobjede vodio Adin Džafić koji je u 24. minuti doveo Mostarce u vodstvo od 1:0. Džafić je još dva puta zatresao mrežu gostiju u 60. i 70. minuti, te se tako probio na sam vrh liste strijelaca. Konačan rezultat postavio je Milan Knežević koji je, treba dodati, do kraja susreta zaradio i isključenje.

Zrinjski koji je nova tri boda osvojio na vrlo nezgodnom gostovanju kod Modriče. Tim iz Mostara je do prvog gola došao već u 3. minuti kada je dosuđeni jedanaesterac krunisao Mario Ivanković, a na 2:0 je u 25. minuti povisio Igor Žuržinov. Modriča je, također iz jedanaesterca, golom Duška Stajića već u 30. minuti smanjila na 1:2 taj rezutat se do kraja susreta više nije mijenjao, a domaći su još meč završili sa igračem manje.

Veliko iznenađenje priredila je ekipa Leotara koja je odnijela tri boda sa gostovanja u Laktašima pobjedom od 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Jovica Vico u 23. minuti. Treba dodati i to da su domaći susret završili sa devet igrača.

Novi trener na klupi Slavije Milomir Odović nije se proslavio u debiju na klupi osvajača Kupa BiH. Sloboda je sa minimalnih 1:0 savladala Slaviju i tako gurnula tim iz Istočnog Sarajeva na pretposljednju poziciju tabele. Meč na Tušnju odlučen je golom Igora Joksimovića u 63. minuti.

Minimalnu pobjedu od 1:0 ostvario je i Travnik koji je bio bolji od Rudara iz Prijedora. Jedini pogodak na Piroti postigao je Ekrem Bradarić u 58. minuti susreta.

Nogometaši Sarajeva na svom su stadionu dočekali posljednjeplasiranu ekipu prvenstva zenički Čelik. Bordo tim je slavio sa 3:1, u režiji Alena Škore. Prvi pogodak za domaće Škoro je postigao u 24. minuti, a isti igrač samo deset minuta kasnije povisuje na 2:0. U nastavku je trebalo samo osam minuta da Zeničani smanje prednost Sarajeva. Vidović je iskoristio neuspjelu ofsajd zamku domaćih i pogodio za veliko slavlje gostiju. Samo pet minuta je trajala radost gostiju a onda je Ihtijarević oboren u šesnaestercu Zeničana, a glavni sudija pokazao na bijelu tačku. Sa jedanaest metara precizan je bio Alen Škoro i postavio konačnih 3:1. Ovim porazom ekipa Čelika je zostala na posljednjoj poziciji sa samo pet osvojenih bodova.

Banjalučki Borac je ubilježio i sedmu ovosezonsku pobjedu. U velikom spektaklu Gradskog stadiona u Banja Luci Borac je sa 2:0 savladao sarajevski Željezničar. Maksimović je u 38. minuti doveo lidera u vodsvo, a konačnih 2:0 postavio je Vranješ na otvaranju drugog poluvremena. Treba naglasiti i to da je gostima sa Grbavice poništen pogodak, koji je postignut iz nedozvoljene pozicije.

U nedjelju na Grbavici igraju Olimpik i Široki Brijeg.