Prvi poraz Slobode na Tušnju, nastavlja se agonija Čelika

Fena
Odigrane su tri utakmice 10. kola Premijer lige BiH.

Sloboda je na Tušnju, pred 2.000 gledalaca, poražena od Radnika iz Bijeljine rezultatom 0:1.

Jedini pogodak na utakmici postigao je u 17. minuti Dušan Martinović udarcem s oko 16 metara. Lopta je prošla kroz noge više igrača, prevarila domaćeg golmana Adnana Bobića i završila u mreži.

Sloboda -Radnik 0:1 by goloviliga

Sloboda je u nastavku utakmice bila bolji rival, ali domaći nisu uspjeli savladati bijeljinskog golmana Mladena Lučića, iako su debitant na Tušnju Ivan Fatić i Aleksandar Subić bili u prilici da postignu gol barem za neriješen ishod.

Svega 300 gledalca vidjelo je na Bilinom polju nastavak agonije Čelika: Bodove iz Zenice ovaj put odnosi Krupa. Novajlija u ligi pobijedio je rezultatom 2:1 (Kajkut i Ljubenović za Krupu, Marković za Čelik).

Rezultati: Vitez - Olimpic 0:0; Sloboda - Radnik 0:1; Čelik - Krupa 1:2; Zrinjski - Mladost (19.00).

Sutra igraju: Široki Brijeg - Sarajevo (19.00), Željezničar - Metalleghe (19.00).

Tabela: Zrinjski 20 (-1), Radnik 18, Sarajevo 16 (-1), Krupa 15, Mladost 15 (-1), Sloboda 15, Široki Brijeg 12 (-1), Željezničar 12 (-1), Vitez 12, Metalleghe 11 (-1), Olimpic 5, Čelik 5.