Prolazak Partizana i Dinama (VIDEO)

Zagrebački Dinamo iako poražen u Edinburghu osigurali su prolazak dalje. Modri su od Hearsa poraženi sa 2:0. Škoti su poveli u 17. minuti. Butina je rukom poslužio Badelja na 20-ak metara, kojem loptu s leđa krade Michael Stewart. Kapiten Heartsa izašao je sam pred Butinu te ga lijevom nogom matirao. Odbijenu loptu iz kornera Sammir je s ruba kaznenog prostora neobjašnjivo vratio prema svojim vratima, gdje je najbolje reagirao Žaliukas i pogodio u 55. minuti za vodstvo Škota i konačan rezultat od 2:0.

Beogradski Partizan pobjedom u Slovačkoj od 0:2 izbacio je Žilinu. Crno-beli su poveli u 59. minuti preko Diarre , bivšeg igrača Zrinjskog, a konačan rezultat postavio je Ilić šest minuta kasnije.

Crvena Zvezda je slavila protiv praške Sparte sa 2:1, ali im to nije bilo dovoljno da prođu dalje jer su Česi bili bolji u prvom susretu sa 3:0. Bogdanović je u 23. minuti iz jedanaesterca doveo Beograđane u vodstvo, a na 2:0 povisio Perović u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Sve nade domaćih da mogu do trećeg gola koji bi im donio produžetke srušio je Vlcek u 63. minuti i postavio konačan rezultat.

Lech Poznan našeg Semira Štilića ispao je nakon izvođenja jedanaesteraca od Bruggea. U Belgiji je rezultat bio isti kao u Poljskoj 1:0 za domaćina, pa je nakon produžetaka gdje nije bilo golova, pobjednik riješen izvođenjem jedanaesteraca. Bolji u tome su bili Belgijanci sa 4:3. Štilić je zamijenjen u 66 minuti, a umjesto njega ušao je Wilk.

Rusi, pobjednici Kupa UEFA-e iz 2008. godine, poveli su golom Turčina Tekkea u 34. minuti. Minutu prije kraja izjednačio je Ruben Micael.

Rapid je u prvoj utakmici 4. pretkola svladao englesku Aston Villu s 1:0, a tim iz Birminghama je u uzvratu držao sve u svojim rukama do 76. minute. Villa je, naime, vodila s 2:0, promašivši uz to i jedan jedanaesterac, ali onda se ukazao hrvatski reprezentativac Jelavić i donio Rapidu pogodak koji mu je bio dovoljan za prolaz.

HSV je i u uzvratu pobijedio Guingamp, bilo je 3:1 za njemački klub koji je u prvoj utakmici u gostima bio bolji s čak 5:1.

Nogometaši portugalskog Nacionala iz Madeire uspjeli su na gostovanju kod Zenita u St. Peterburgu sačuvati 4:3 pobjedu iz prvog dvoboja. Zabili su u 89. minuti za 1:1. Rusi, pobjednici Kupa UEFA-e iz 2008. godine, poveli su golom Turčina Fatiha Tekkea u 34. minuti. Minutu prije kraja izjednačio je Ruben Micael.

Ajax je i u Bratislavi, nakon 5:0 pobjede u prvome, amsterdamskom dvoboju, svladao Slovan 2:1. Iznenađujuće je ispala još jedna ruska ekipa. Moskovski Dinamo na svom je stadionu izgubio od bugarskog CSKA:a iz Sofije 2:1.

Nogometaši bukureštanskog Dinama napravili su veliki preokret. Na gostovanju su svladali Slovan iz Libereca s 3:0, a nakon produžetka u kojem nije bilo golova, u izvođenju jedanaesteraca slavili su s 9:8. UEFA je prije nekoliko dana zbog divljanja rumunskih navijača kaznila Dinamo, dodijelivši Slovanu pobjedu 3:0 u prvoj utakmici, ali češki klub to nije znao iskoristiti. Prvi put u istoriji eurokupova jedna je ekipa tako nadoknadila minus od tri gola iz prve a domaće utakmice, te u tako nepovoljnim okolnostima prošla dalje.

Praška Sparta i kod kuće je svladala Maribor (1:0) i potvrdila ulazak u Europa ligu, a Manuel Pamić je u dresu češkog kluba zaslužio žuti karton. Za Maribor je svih 90 minuta odigrao Dejan Školnik, mladi hrvatski reprezentativac.