Njemačka u Frankfurtu devastirala protivnika Zmajeva u baražu

Posljednje utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo odigrane su sinoć, a Bosna i Hercegovina je saznala protivnika u polufinalu baraža za plasman na Euro.

Riječ je o selekciji Sjeverne Irske s kojom smo već igrali u Ligi nacija i pobijedili ih oba puta, u Belfastu (2:1) i na Grbavici (2:0).

Nijemci su u Frankfurtu sinoć pregazili Sjevernu Irsku s visokih 6:1. Junak meča je Serge Gnabry, strijelac hat-tricka.

Tim Joachima Lowa je bio ogroman favorit u ovom meču, ali su gosti prvi stigli do vodstva kada je Smith u sedmoj minuti pogodio za 1:0.

Igrala se 19. minuti kada je Elf stigao do izjednačenja. Gnabry je postigao prvi gol za 1:1.

Pred sam kraj prvog poluvremena uslijedio je i potpuni preokret kada je Goretzka u 43. minuti postigao gol za 2:1.

U nastavku je Granby postigao još dva gola, pa je još jedan postigao Goretzka i Brandt za konačnih 6:1 za Njemačku.

Zbog strogih autorskih prava u vezi objavljivanja utakmica Europske lige, potop Sjeverne Irske možete pogledati OVDJE.

Pogledajte kako je Sjeverna Irska završila kvalifikacije za Europosko prvenstvo.