Nova blamaža Ajaxa: Tahirović i društvo ispali iz Kupa Nizozemske od četveroligaša

0

Nizozemski velikan Ajax doživio je novu blamažu.

Tim bh. reprezentativca Benjamina Tahirovića (20) ispao je iz Kupa Nizozemske od četveroligaša Herculesa, koji ga je u 1/16 finala savladao na domaćem terenu s 3:2.

Zvijezda velike pobjede kluba iz četvrtog ranga bio je Tim Pieters koji je postigao uvodna dva pogotka za domaćina. U 16. minuti je načeo protivnika iz Amsterdama, dok je u 66. odlično potegnuo s vrha šesnaesterca i na opće oduševljenje navijača pogodio za 2:0.

Zoran Milišić otvorio izložbu: Moja ljubav prema fotografiji nastala je u Sarajevu

Ajax se uspio vratiti na 2:2 s dva brza pogotka u završnici, a strijelci su bili Brian Brobbey u 83. i Chuba Akpom u 89. minuti.

Asistenciju kod gola Brobbeyja upisao je Tahirović. Asistenciju Tahirovića pogledajte OVDJE.

Kada se očekivao treći pogodak gostiju ili odlazak u produžetke uslijedila je nova senzacija. Mats Grotenbreg se u 93. minuti dobro snašao pred golom Ajaxa i zabio za veliku pobjedu Herculesa.