Njemačka - Italija 1:0 (U21)

Nakon dramatičnog prvog polufinala Europskog prvenstva nogometaša do 21 godine, u kojoj je Engleska pobijedila Švedsku nakon izvođenja jedanaesteraca, u drugom polufinalu je Njemačka pobijedila Italiju 1:0.

Premda je samo jedan pogodak postignut u tih 90 minuta, frcalo je tijekom utakmice sa svih strana. Talijani su imali čak 27 udaraca prema Schalekovom golmanu Neueru i čak 11 unutar okvira vratiju.

Balotelli, Acquafresca i ostali su se napromašivali, a na drugoj strani je junakom postao obrambeni igrač Andreas Beck koji je postigao pogodak u 48. minuti.

Nakon toga je Italija pokušavala na sve načine izjednačiti, no i Njemačka je propustila neke šanse za potvrdu pobjede iz kontri.

Finalnu utakmicu tako će na ovom Europskom prvenstvu odigrati Engleska i Njemačka.

Europsko prvenstvo (U 21), polufinale:

Njemačka - Italija 1:0 (Beck 48)

Švedska - Engleska 3-3, 3-3, nakon jedanaesteraca 4-5 (Berg 68, 81, Toivonen 75 / Cranie 1, Onuoha 27, Bjärsmyr 38-ag)