Manchester United sija kao nekada: Leeds pregažen, Pogba i Bruno briljirali

0

Ubjedljivom pobjedom na krcatom Old Traffordu fudbaleri Manchester Uniteda započeli su novu sezonu u Premiershipu.

Mjere su u potpunosti relaksirane u Velikoj Britaniji, kultni stadion je bio pun nakon godinu i po, a navijače je domaći tim počastio trijumfom od 5:1 nad Leeds Unitedom, prenosi SC Sport.

Mrežu gostiju načeo je danas itekako raspoloženi Bruno Fernandes, u 30. minuti je iskoristio odličnu asistenciju Paula Pogbe za vodstvo od 1:0.

Početkom drugog poluvremena Leeds se vraća u meč, Luke Ayling je fantastičnim udarcem u 49. minuti izjednačio.

Ipak, to kao da je razljutilo Crvene đavole, koji su do kraja utakmice izrešetali gol protivnika. Još jednu odličnu asistenciju Pogbe u pogodak je pretvorio Mason Greenwood u 52. minuti, zatim je Fernandes svega dvije minute kasnije – uz treći asist Pogbe – povećao na 3:1. Hat-trick sjajni Portugalac je kompletirao u 60. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Fred u 68. minuti. Asistent? Pogba, naravno.

Savršeni početak sezone Uniteda uz navijačku feštu na Old Traffordu, katastrofalan za Leeds…