Ibričić i Hajduk se oprostili od titule

U 30.kolu HNL lige na Kantridi su se susreli domaćin Rijeka i Hajduk.

ako je to bila važna utakmica za Splićane jer su zaostajali četiri boda za vodećim Dinamom, a trener Ante Miše je najavljivao da su njegovi igrači spremni, Bili su otišli s porazom od Rijeke 2:1.

Sve se činilo da će se dobro završiti po Hajduk nakon što je Vejić zabio gol glavom u 75. minuti.

Međutim dogodio se potpuni preokret, jer samo pet minuta kasnije, u 80. minuti za izjednačenje postiže gol Alen Pamić.

Stopostotnu priliku za Hajduk propušta Senijad Ibričić u 30. minuti.

Sam se našao pred vratarom Rijeke, ali zbog oklijevanja da opali loptu prema golu, ovaj ga je uspio omesti i skrenuti loptu pored gola.

U 92. su minuti braća Sharbini ubila svaku nadu Hajduku.

Asistencijom mlađeg Anasa stariji Ahmad je doveo Subašića pred svršen čin.

Nemoguće je bilo zaustaviti tu loptu, a Riječani su izgledali kao da se bore za naslov sa Dinamom.

S druge strane Dinamo je pobjedom nad Šibenikom 2:0 učvrstio mjesto na ljestvici sa sedam bodova prednosti nad Hajdukom.

Od samog početka utakmice znalo se tko vodi glavnu riječ pa domaćin može biti zadovoljan tim rezultatom.

U 39. minuti za Dinamo gol postiže Mandžukić, kojemu je to inače 14 gol te se na listi strijelaca izjednačio sa Bojanom Vručinom i Nikolom Kalinićem.

Za konačni rezultat zabija Tomeček u 52. minuti.