Fudbalski savez BiH i formalno postao član Sudijske konvencije
Fudbalski savez Bosne i Hercegovine je i formalno postao član UEFA Sudijske konvencije.
Nakon što je UEFA Izvršni komitet dao odobrenje, protokol o UEFA Sudijskoj konvenciji su potpisali u ime NS/FS BiH, predsjednik gosp. Elvedin Begić i, generalni sekretar Jasmin Baković, a u ime UEFA-e predsjednik gosp. Michel Platini, generalni sekretar gosp. Gianni Infantino i predsjedavajući UEFA Komiteta za sudije Angel Maria Villar Llona.
Potpisom ovog protokola, NS/FS BiH se obavezuje da poštuje odredbe i principe UEFA Sudijske konvencije, te da odmah u pismenoj formi obavijesti UEFA-u u slučaju bilo kakvih promjena u organizaciji ili edukaciji suđenja.
S druge strane, UEFA će u naredne četiri godine izdvajati po 100.000 eura za ove potrebe.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.