Fudbalska euforija uoči humanitarnog meča u Gradačcu: Zmajevi stigli kući (FOTO)
Fudbalska euforija vlada u Gradačcu, na ulicama grada su brojni navijači sa zastavama i šalovima i atmosfera je sportska iako u blizini tog grada i dalje traje borba s poplavama, koja će biti potpomognuta prihodima od današnje utakmice, javio je reporter Anadolu Agency.
Prema zasad nezvaničnim informacijama, na stadionu Banja Ilidža humanitarnu utakmicu, koju će igrati mlada reprezentacija i A selekcija BiH, trebalo bi pratili rekordnih 7.000 navijača.
U Gradačac su pohrlili navijači iz više gradova BiH, a šalovi, dresovi i ostali navijački rekviziti vedrije su slike nakon onih koje su u BiH snimljene tokom katastrofalnih poplava.
Zmajevi, koji će na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Brazilu prvi put zaigrati na jednom velikom takmičenju, posjetili su poznatu kulu Gradina gdje su se i simbolično u kući Zmaja od Bosne slikali uz transparent “Dobro došli kući, Zmajevi”.
Posjeta Gradini popraćena je velikim brojem navijača i novinara.
Selektor Safet Sušić je za AA rekao da su počašćeni što su ovdje i da su naišli na izvanredan doček, ali je najvažnije “da smo tu u humanitarne svrhe kako bi prihod od utakmice otišao stradalima u katastrofalnim poplavama u BiH”.
U današnjoj utakmici s mladom reprezentacijom, Sušić je poštedio povrijeđene Ermina Bičakčića, Tina Svena Sušića, Sejada Kolašinca i golmana Jasmina Fejzića.
“Nije ništa strašno, svi su lakše povrijeđeni, nisam htio ništa riskirati”, rekao je Sušić, izrazivši nadu da će svi u najskorije vrijeme biti u trenažnom procesu.
Humanitarna utakmica u Gradačcu počet će u 17 sati, a reprezentativci BiH od sutra nastavljaju pripreme u Sarajevu, nakon čega putuju u SAD, pa u Brazil.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.