Emotivna poruka fudbalera Irana: Zahvalili se Seattleu za gostoprimstvo
Iran je nakon utakmice protiv Novog Zelanda u Sijetlu ostavio poruku u svlačionici u kojoj je zahvalio domaćinu na gostoprimstvu i istakao da "duh Irana ostaje živ i postojan".
Novinar James Ducker je potom objavio fotografiju nove poruke koju je iranska reprezentacija ostavila nakon svog posljednjeg susreta na turniru u Sjedinjenim Američkim Državama. U poruci je naglašeno da Iran dolazi iz zemlje koja hiljadama godina "stavlja čast ispred pobjede".
U poruci se dalje navodi da fudbal za Iran nije samo takmičenje i borba za rezultate, već i ispit karaktera, te da se bodovi mogu osvojiti na različite načine, ali da se poštovanje ne može kupiti ili nametnuti.
Pakleno vruć dan u Sarajevu: Tužni prizori presušene Miljacke
Igrači su poručili da se može proći grupa na razne načine, ali da se samo kroz fer-plej i čast može ostati uspravno pred historijom. Također su istakli da fair play nije samo pravilo igre, već njena suština, te su se zahvalili Sijetlu na gostoprimstvu i iranskim navijačima na podršci.
Nakon završetka grupne faze, Iran je zauzeo treće mjesto u svojoj grupi i trenutno se nalazi na šestoj poziciji među najboljim trećeplasiranim ekipama.
Iran have left another handwritten note in their dressing room after the Egypt game in Seattle pic.twitter.com/pDag35oYXt
— James Ducker (@TelegraphDucker) June 27, 2026
Ipak, njihov plasman u nokaut fazu još nije potvrđen, jer nekoliko reprezentacija, uključujući Alžir, DR Kongo i Hrvatsku, i dalje ima šansu da ih prestigne. Ukoliko se plasiraju dalje, Iran bi u šesnaestini finala mogao igrati protiv Švicarske 2. jula.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.