Džeko napokon proradio (VIDEO)

Nogometaši Wolfsburga slavili su na gostovanju u Gelsenkirchen protiv domaćeg Schalkea.

Prvih 45. minuta završeno je bez pogodaka. Bh. reprezentativac Edin Džeko napokon je proradio. U 55. minuti Dijamant je bio najviši u petercu gostiju i majstorski glavom pogodio za veliko vodstvo Vukova.

Sve do 80. minute na semaforu je stajalo 0:1, a onda je Howedes nakon kornera domaćih bio najviši u šesnaestercu Wolfsburga poravnava na 1:1.

Samo minut kasnije na scenu ponovo stupa bh. reprezentativac Edin Džeko. Devetka Wolfsburga najbolje se snašla u šesnaestercu domaćih i po drugi put trese mrežu Neuera.

Ovom pobjedom Wolfsburg se popeo na peto mjesto sa četiri boda zaostatka za vodečim dvojcem HSV-om i Bayernom koji imaju utakmicu manje.