Doživotne zabrane fudbalerima i zvaničnicima

Radiosarajevo.ba
Doživotne zabrane fudbalerima i zvaničnicima

Kineska fudbalska asocijacija izrekla je danas, nakon trogodišnje istrage, doživotne zabrane bavljenja fudbalom za 33 igrača i zvaničnika.

Fudbalska asocijacija kaznila je klub Shangai Shenua sa 160.000 dolara i oduzela mu klupsku titulu osvojenu 2003. godine, zbog namještanja utakmice.

Kineski mediji navode da je klub proglašen krivim da je nudio mito zvaničnicima da bi obezbijedili pobjedu rezultatom 4:1 u prvenstvenoj utakmici sa timom Shaksi.

Osim izrečenih mjera, klub je kažnjen i oduzimanjem šest bodova u predstojećoj sezoni.

Kineski dnevnik China Dailly navodi da su za 12 klubova izrečene novčane ili kazne oduzimanja bodova, pišu Nezavisne.com

Među zvaničnicima kojima je doživotno zabranjeno bavljenje fudbalom su dvojica bivših predsjednika fudbalske lige Nan Jong i njegov prethodnik na toj funkciji Ci Jalong, koji je već osuđen na 10 godina zatvora zbog primanja mita.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak