Dinamo pregazio Hearts, Slavia Zvezdu

U četvrtak su odigrani prvi susreti posljednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vezano: Sarajevo - Cluj 1:1

Ekipa hrvatskog prvaka pregazila je sa 4:0 škotski Hearts. Već nakon pet minuta igre Modri su došli u vodstvo golom Mandžukića. Škoti su se držali još pola sata, a onda je Papadopoulos zatresao mrežu gostiju.

U nastavku susreta još dva gola u mreži Heartsa. Prvo je Vrdoljak u 56. pogodio za 3:0, a konačan rezultat i vjerovatno prolazak Dinama u grupnu fazu takmičenja osigurao je Bišćan u 60 minuti.

Beogradski Partizan odigrao je na svom stadionu 1:1 sa slovačkom Žilinom. Crno-beli su došli do vodstva nakon 15. minuta igre kada je mrežu Žiline zatresao Cleo sa bijele tačke. Slovaci su se također sa bijele tačke uspjeli vratiti u igru i sada imaju povoljan rezultat pred uzvartni susret.

Slavia je u Pragu sa visokih 3:0 ispratila Crvenu Zvezdu. Senkerik je u 34. minuti doveo domaće u vodstvo, a isti igrač je u 65. minuti pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je Vlcek deset minuta prije kraja susreta.

Košice su na svom stadionu izvukle remi sa Romom ito 3:3. Domaći su već u petoj minuti došli do vodstva, a strijelac je bio Milinković. Igrao se 38. minut kada je Toti pogodio sa bijele tačke i tako poravnao rezultat. U drugom dijelu Menez 52. i Brighi 67. dovode Romu u prednost od 1:3. Domaći se do kraja susreta uspjevaju vratiti golovima Novaka. Prvi je postigao iz jedanaesterca u 71. minuti, a drugi deset minuta kasnije.

U ostalim susretima nije bilo senzacija, pa čak niti većih iznenađenja. Junak večeri svakako je Ajaxov napadač Luis Suarez, koji je u pobjedi svog kluba u Amsterdam Areni protiv Slovana iz Bratislave 5:0 zabio čak četiri gola. Istim rezultatom, 5:0, Galatasaray je kao domaćin isprašio Levadiu. Švicarac Marco Streller postigao je hat-trick u gostujućoj pobjedi Basela protiv Bakua 3:1.

Dodajmo da je utakmica u Bukureštu između domaćeg Dinama i češkog Slovana iz Libereca bila prekinuta dvije minute prije kraja pri vodstvu Slovana 2:0. Austrijski sudac Thomas Einwaller poslao je igrače ranije u svlačionicu zbog upada ljutih domaćih navijača na teren.