Dialibin prvijenac u dresu Mechalena (VIDEO)

Senegalac sa bh. pasošem i bivši nogometaš Željezničara Diabang Boubacar Dialiba postigao je svoj prvi pogodak u dresu Mechalena. Njegov novi tim slavio je na gostovanju kod Charleroi sa 1:2.

Mechalen je poveo sa 1:0 golom Rossinija, a onda je Dialiba povisio na 2:0. Bivši mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine odlično je izbjegao ofsajd zamku i našao se sam ispred golmana domaćih. Bobuacar je majstorski prevario golmana i neometan postigao svoj prvi pogodak za novi klub. Bivši nogometaš Željezničara je u igru ušao u 64. minuti, a gol postigao samo dva minuta kasnije. Thereau je u 80. minuti smanjio iz jedanaesterca na 1:2.

Dialiba je u Mechalena došao iz španskog drugoligaša Murcije u kojem nije imao mnogo sreće.

Mechelen zauzima četvrtu poziciju u belgijskom prvenstvu a vodeći trojac Club Brugge, Anderlecht i St-Truiden bježe mu samo dva boda.

Vezano: Dialiba potpisao za Mechelen