Cristiano Ronaldo najbolji je fudbaler svijeta u 2014. godini

Radiosarajevo.ba
Cristiano Ronaldo najbolji je fudbaler svijeta u 2014. godini

Cristiano Ronaldo najbolji je fudbaler svijeta za 2014. godinu. Izbor u organizaciji Svjetske fudbalske federacije (FIFA) i France Footballa protekao je u znaku magičnog portugalskog reprezentativca i člana Real Madrida.

On je ove godine slavio u konkurenciji vječitog rivala Lionela Messija (Barcelona) i Manuel Neuera (Bayern). Nije to bio mnogo neizvjestan trenutak večeri, Ronaldo je uoči izbora bio veliki favorit i njegov je pehar osvojen sasvim zasluženo. 

U najboljem timu na planeti za 2014. godine osim spomenutog trojca, našli su se još: David Luiz (PSG), Thiago Silva (PSG), Philipp Lahm (Bayern), Sergio Ramos (Real), Angel di Maria (Manchester United), Toni Kroos (Real), Andres Iniesta (Barcelona) i Arjen Robben (Bayern). Za najboljeg trenera proglašen je Joachim Loew, selektor Njemačke, dok je strijelac najljepšeg gola u godini iza nas, bio Kolumbijac James Rodriguez (Real).

Portugalac koji je dobar dio karijere proveo igrajući na Otoku za Manchester United, s Realom je osvojio Ligu prvaka, porušio brojne rekorde i definitivno se profilirao u jednog od najboljih fudbalera svih vremena. 

Ronaldo je slavio ''odbranivši titulu'' koju je proslavio i prošle godine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak