Borba za Europu: Vukovi za historiju?

Radiosarajevo.ba
Borba za Europu: Vukovi za historiju?


Dva kola ostala su do kraja još jedne premijerligaške sezone. Odgovori na brojna pitanja već su poznata, Željezničar je ponovo prvak države, Široki Brijeg proslavio je pehar namijenjen pobjedniku Kupa, a Gradina će napustiti društvo najboljih.

Poznato je i da će Sarajevo ostati na drugom mjestu, dok se jedine preostale dileme vežu za četvrtog bosanskohercegovačkog predstavnika u Europi. Šansu za plasman na željenu treću poziciju imaju Olimpic, Borac i Čelik.

Najbliže uspjehu objektivno je Olimpic. Vukovi imaju bod viška ispred Borca, i tri poena više od Čelika. Sarajevski sastav u subotu gostuje Radniku, dok će u zadnjem kolu dočekati rivalski Čelik u direktnom obračunu u borbi za Europu.
Zenički sastav do kraja će osim spomenutog meča s Olimpicom na Otoci, igrati s Gradinom na domaćem terenu.

Borac koji je najveći dio sezone proveo upravo na trećem mjestu, predstojećeg vikenda igrat će na Gradskom stadionu protiv Travnika, da bi zavjesu na sezonu spustili u Gabeli kod GOŠK-a kojem će upravo posljednje kolo značiti i goli premijerligaški život.

Zanimljiva će borba za Europu biti u posljednja dva kola. Objektivno, Olimpic je najbliži posljednjem mjestu koje vodi u kontinentalna takmičenja, premda i ostali spomenti timovi imaju svoje adute.

Podsjećamo, ovim uspjehom već se mogu pohvaliti Željezničar, Sarajevo i Široki Brijeg.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak