Borac gazi sve pred sobom

Derbi kola igran je u Mostaru između Zrinjskog i Slobode. Plemići su svih 90. minuta bili bolja ekipa na terenu i na kraju slavili zasluženu pobjedu rezultatom 2:0. Golove za Mostarce postigli su Vlado Zadro i Krešimir Kordić.

Široki Brijeg nastavio je niz pobjeda u premier ligi pa je u hercegovačkom derbiju bio bolji od Veleža sa 2:0. Oba tima su pružila dobru igru ali su Širokobriježai golovima Varee i Mišića slavili sa 2-0.

Borac je niz pobjeda nastavio na teškom gostovanju u Istočnom Sarajevu. Gol odluke za Banjalučane postigao je Vranješ pred sam kraj prvog polvremena. Iako je Slavija u nastavku bila dominantnija ekipa na terenu, nije uspjela doći do gola pa je ostalo, Slavija - Borac 0:1.

Iako se činilo da nakon dolaska novog trenera i boda osvojenog u Mostaru, stižu bolji dani za Čelik, ispostavilo se suprotno.
Zenički Čelik doživio je novi poraz na domaćem terenu, a bolji od crveno-crnih ovaj put je bio Olimpik kojem je ovo prva gostujuća pobjeda u Premijer ligi. Golove za Olimpik postgli su Rsitić i Vidović dok je strijelac jedinog gola za Čelik bio Jackson.

Već četiri kola, nogometaši Zvijezde ne znaju za pobjedu. Zvijezda u komšijskom derbiju u Gradačcu poražena od Modriče sa 0:1 čime se tim Ratka Ninkovića doveo u veoma nezgodnu situaciju. Gol odluke postigao je Duško Stajić iz jedanaesetrca.

Sarajevo u Trebinju nije uspjelo doći do pozitivnoig rezultata koji je najavljivan iz bordo tabora. Leotar je čitavu utakmicu bio bolja ekipa te na kraju slavio pobjedu rezultatom 1:0, strijelac je bio Zečević. Treba istaći da je ekipa Leotara propustila iskoristiti jedanaesterac koji je odbranio Muhamed Alaim.

Jedinu utakmicu bez golova su odigrali Laktaši i Travnik. Domaći sastav bio je bolja ekipa tokom čitave utakmice ali je Adis Nurković svoju mrežu uspio sačuvati netaknutom.

Željezničar je u posljednjem susretu sedmog kola razočarao svoje navijače odigravši 1:1 sa Rudarom. Gosti iz Prijedora koncentrisali su se na odbranu svog gola, a jedinu pravu priliku pretvorili su u pogodak. U 64. minuti Šehića je matirao Golić. Pritisak Plavih isplatio se pet minuta kasnije kada Mešanović poravnava na 1:1. Iako su do kraja susreta imali inicijativu nogometaši Željezničara nisu uspjeli doći do pobjede. Ovo je za tim sa Grbavice četvrti uzastopni remi.

U osam utakmica postignuto je 12 golova ali svakako raduje činjenica da su gosti osvojili čak 11 bodova a domaćini samo 8.