Benfica prejaka za SFK 2000: Šampionke BiH zaustavljene na putu ka grupnoj fazi Lige prvaka

0

Fudbalerke SFK 2000, prvaka Bosne i Hercegovine, pretrpjele su težak poraz od portugalskog šampiona Benfice (0:4) u polufinalnom susretu kvalifikacijskog turnira za drugu rundu Lige prvaka, kojem su domaćini.

Nakon uvjerljive pobjede od 3:0 nad Klaksvikom (Farska Ostrva) u prvoj utakmici, bh. šampionke su pred sobom imale veliki izazov, duel s jednim od najboljih timova Europe.

Gošće iz Lisabona su potvrdile status izrazitog favorita, te su već poslije 25 minuta igre imale tri gola prednosti.

Zmajevi se vratili: Bajraktarević sjajno asistirao, Džeko rutinski pogodio

Donijele su im je Catarina Amado (4'), Cristina Martin-Prieto Gutierrez (12') i Chandra Davidson (25').

Uvjerljivu pobjedu ovjerile su pogotkom Marie-Yasmine Alidou d'Anjou u 75. minuti.

Ko je Benfica FC? Jedan od najboljih timova Europe čeka večeras na fudbalerke SFK 2000 Sarajevo

Naš tim je tako okončao svoj europski put, dok Benfica ide u drugu rundu takmičenja, gdje će se boriti za plasman u grupe.