Bekrić poveo Želju do pobjede na Otoci

Radiosarajevo.ba


Željezničar je savladao Olimpic u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH, i tako došao u sjajnu situaciju pred put ka odbrani naslova. Strijelac jedinog gola bio je rezervista Bekrić u posljednjoj minuti utakmice.

Blijedo prvo poluvrijeme obilježilo je tek po nekoliko pokušaja na obje strane. Pritisak se negativno drazio na igru oba tima, pa su prilike mogle pobrojati na prste jedne ruke. Željo je bio nešto agilniji, duže su držali loptu, imali nekoliko poluprilika, dok je Olimpic atipično za svoje nastupe na Otoci, igraju nešto zatvorenije uz tek nekoliko prelazaka na protivnički dio terena. Vukovi su svoju šansu tražili iz prekida, ali visoki fudbaleri Željezničara danas su dobro odradili svoj posao u defanzivi.

Olimpic je igrao u sastavu: Fejzić, Škaljić, Regoje, Karić, Muharemović, Duljević, Ivetić, Salčinović, Đurić, Škoro (Smajić), Vidović. 

I u nastavku se nije promijenilo mnogo toga. Plavi su imali prividnu inicijativu, nešto opasniji od ostalih bio je Zeba, dok su se gosti najviše oslanjali na Fenana Salčinovića.

Za Željezničar su igrali: Antolović, Kvesić, Bogičević, Zolotić, Adilović (Bekrić), Zeba (Tomić), Stanić, Selimović, Vasilić, Svraka (B. Čolić), Jamak. 

Ulaskom u igru Samira Bekrića dosta toga promijenilo se u igri Željezničara. No, petnaestak minuta prije kraja utakmice, stoper gostujućeg tima Velibor Vasilić dobio je drugi žuti karton, ostvavivši svoj tim u teškoj situaciji u trenucima kada se činilo da bi Plavi mogli do gola. Uveo je potom menadžer Osim u igru Tomislava Tomića, dok je igru napustio Zajko Zeba. 

Preuzeo je potom Olimpic inicijativu, ali veliki pobjeđuju i kad ne igraju dobro. Dokazao je to danas Željezničar postigavši gol u posljednjim trenucima meča. Strijelac je bio rezervista Samir Bekrić pokazavši da definitivno nije igrač za klupu.

Velika pobjeda i sjajna prednost pred revanš za tim s Grbavice.

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak