Barcelona iskalila bijes na Villarrealu, VAR nesretnom domaćinu poništio čak tri gola

0

Šokantan poraz u Ligi prvaka od Monaca razljutio je Barcelonu, koja je bijes iskalila na Villarrealu.

Katalonci su na Ceramici došli do svoje šeste pobjede u isto toliko mečeva La Lige, slavivši s ubjedljivih 1:5.

Domaćin je iznenađujuće prvi zatresao mrežu preko Yeremya Pina, ali je njegov gol poništen nakon intervencija VAR-a zbog offsidea.

Ubrzajmo trendove sporom modom: Zašto je upcycling fashion važna tema za budućnost?

U 20. minuti gosti su poveli. Pablo Torre je uposlio Roberta Lewandowskog, koji je zabio za 0:1.

Poljski napadač je u 35. minuti svojim drugim golom povisio prednost Barcelone na 0:2, a tri minute kasnije Villarreal je smanjio na 1:2 preko Ayozea Pereza.

Drugo poluvrijeme započelo je golom domaćina koji je postigao Nicolas Pepe u 50. minuti, ali je ponovo VAR reagovao i poništio ga zbog offsidea.

U 58. minuti gosti su postigli svoj treći gol preko Torrea.

Barceloni je u 66. minuti dosuđen penal, ali je Lewandowski promašio i time propustio priliku kompletirati hat-trick.

Dva minuta kasnije, Thierno Barry je pogodio za Villarreal, ali je VAR treći put večeras poništio gol domaćinu. Ponovo je signaliziran offside.

U nastavku je Barcelona s dva gola Raphine u 75. i 83. minuti završila posao.

Dok je Barcelona upisala šestu pobjedu, kojom je ostala vodeća s 18 bodova, Villarreal je pretrpio prvi poraz i trenutno je peti s 11 bodova.