Arsenal i Kolašinac u finalu Europske lige

Fudbaleri Arsenala izborili su finale Europske lige u fudbalu nakon što su večeras i u drugom susretu slavili protiv Valencije i s ukupnih 7:3 izborili utakmicu za Ligu prvaka.

Valencija je povela u 11. minuti susreta, a strijelac je bio Gameiro. Radost domaćih trajala je do 17. minute susreta, a onda je počeo "show" Gabonca Aubameyanga. Na poluvrijeme se otišlo se rezultatom 1:1.

Do dva gola prednosti Tobdžije su došle u 50. minuti susreta, a samo osam minuta kasnije izjednačio je Gameiro.

Aubameyang je za 3:2 pogodio u 69. minuti utakmice, a konačnih 4:2 postavio je u 88. minuti utakmice.